Odiniai diržai
Diržas – pakankamai svarbus ir pastebimas vyro aksesuaras. Jis pabrėžia vyro stilių, tarsi sujungia apatinę ir viršutinę vyro aprangos dalį, todėl labai svarbu tinkamai pasirinkti diržą. Kitu atveju jis gali visiškai sugadinti bendrą vyro įvaizdį. Nors vyriški diržai savo konstrukcija nėra sudėtingi aksesuarai, tačiau net ir jie gali žymiai skirtis savo išvaizda, patogumu ir kokybe. Siekiant nepriekaištingo ir vyriškumą pabrėžiančio savo klientų stiliaus, Jums paruošėme trumpą ir aiškų diržų aprašą, kuris, tikimės, padės Jums susidaryti bendrą vaizdą „diržų paletėje“ ir išsirinkti labiausiai Jūsų poreikius atitinkantį diržą.
Viena diržo dalių – juosta. Tvirčiausia ir pakankamai vyriškumą pabrėžianti diržo juosta paprastai gaminama iš odos, nors neretai juostai pagaminti naudojamos ir įvairios kitos medžiagos.
Greitosios mados prekiniai ženklai, kurie akimirksniu į prekybą išleidžia tūkstančius savo gaminių, kurių populiarumas greitai išauga ir vėliau nublanksta, naudoja prasčiausios kokybės odą, tuo tarpu, prekiniai ženklai, kurių pagrindinė specializacija yra odos gaminiai, naudoja gerokai aukštesnės kokybės odas. Džiaugiamės, savo klientams siūlantys produktus, pagamintus iš aukščiausios kokybės odos, kuri užtikrina ilgaamžiškumą, patogumą, bei nepriekaištingą produkto išvaizdą ir išskirtinumą. Nuo odos kokybės tiesiogiai priklauso vyriško diržo kaina ir tarnavimo laikas. Vyrams, kuriems svarbu produkto kokybė, renkantis tokius aksesuarus kaip batai, pirštinės, piniginė, diržas, jokiu būdu nerekomenduojame susigundyti itin žema kaina, išskyrus atvejus, kai tai yra nuolaida. „VALETAS“ vyriški diržai, dėl kokybiškų medžiagų, Jums tarnaus ne vienerius metus.
Medžiaginės vyriškų diržų juostos gaminamos iš medvilnės, ar sintetinio pluošto. Sagtis tokiame dirže dažniausiai segama ne į tam skirtas skylutes, esančias juostoje, o tiesiai į pačią medžiagą. Tokie diržai yra lankstesni, nei odiniai diržai, tačiau neretai jie su solidžiu vyro stiliumi yra sunkiai suderinami.
Antra diržo dalis – sagtis. Beveik visos diržo sagtys yra gaminamos iš metalo, kuris nudažomas. Sidabrine spalva nudažytos sagtys yra populiaresnės dėl savo paprastumo, jas pritaikant prie įvairių kitų aksesuarų, tokiu, kaip laikrodis, sidabriniai žiedai ir kiti aksesuarai, dažniausiai esantys sidabrinės spalvos.
Dažniausiai pagal užsegimo mechanizmą išskiriami penki sagčių tipai vyriškuose diržuose:
- Atvira užsegama sagtis. Ši vyriško diržo sagtis yra populiariausia. Ji susideda iš rėmelio, dažniausiai esančio stačiakampio formos ir atskirai prie jo pritvirtintos judančios smeigės, kuri įsegama į diržo juostoje esančią skylutę.
- Uždara įspaudžiama sagtis. Šio tipo sagtis turi uždarą rėmelį ir kitapus jo esančią pritvirtintą smeigę, kuri įspaudžiama į diržo juostoje esančią skylutę. Smeigės galiukas paprastai būna storesnis, kad įsmeigta ji neiššoktų, diržas laikytųsi tvirtai.
- Atvira įspaudžiama sagtis. Šio tipo sagtys yra palyginti retesnės. Ši sagtis turi atvirą rėmelį, kaip pirmoji mūsų paminėta sagtis, tačiau veikia kaip antroji – uždaro tipo sagtis. Sagtyje esanti smeigė yra įspaudžiama į diržo juostoje esančią skylutę.
- Uždara užspaudžiama sagtis. Tokio tipo sagtis smeigės neturi – juosta prakišama pro sagtį ir užspaudžiama norimoje vietoje.
- Sagtis su žiedais. Diržas užfiksuojamas dviejų metalinių žiedų pagalba, į kuriuos įverta diržo juosta.
Standartinis vyriško diržo plotis – nuo 2 iki 4 centimetrų. Siauresnius diržus (2 – 2,5cm) priimta derinti prie siaurų džinsų, ar kitokių kelnių. Vidutinio pločio diržai (2,5 – 3,5) yra pakankamai universalūs, o diržai, derinami su kostiuminiais rūbais turėtų būti šio dydžio ribose. Platesni, nei išvardintų dydžių diržai paprastai derinami klasikinio modelio džinsų.
Diržo ilgis paprastai būna nuo 80 iki 140 centimetrų. Vienas vyriškas diržas nuo kito skiriasi 5 cm dydžiu. Kokybiški odiniai diržai dažnai būna pagaminti taip, kad būtų nesunkiai trumpinami, tačiau tuo Jums rūpintis nereikės, kadangi “VALETAS” gamina kiekvienam klientui individualaus dydžio diržą pagal jo juosmens apimtis. Jokiu būdu nereikėtų ignoruoti diržo ilgio ir jame išmušinėti papildomų skylių. Tokiu būdu ne tik pažeidžiamas odos vientisumas, bet ir sugadinamas bendras vyriško diržo vaizdas.
Komentarai išjungti