Kaip atskirti natūralią odą nuo dirbtinės
Iki mūsų dienų, dirbtinės odos gaminimo technologijos sparčiai pažengė pirmyn ir neįgudusi akis iš pirmo žvilgsnio gali neatskirti apgaulės, kuri dažnai brukama pirkėjui tikinant, kad gaminys – natūralios odos. Nors dirbtinė oda tampa vis panašesnė į natūralią odą, skirtumų bet kuriuo atveju yra ir mes, siekdami visokeriopo savo klientų saugumo, pateiksime patarimus, padėsiančius Jums atskirti natūralią odą nuo dirbtinės.
Keletas nesudėtingų būdų
Ko gero paprasčiausias būdas atskirti odą yra žvilgsnis į išvirkščią jos pusę. Natūrali oda, kitoje savo pusėje, turi aiškiai šiurkštesnę faktūrą, pavyzdžiui zomšą. Tuo tarpu dirbtinė oda yra klijuojama ant kokio nors audinio, todėl jo tekstūrą išvirkščioje odos pusėje nesunkiai įžiūrėsite. Iš pirmo žvilgsnio skirtumo tarp natūralios odos ir dirbtinės galite nematyti, todėl reikia atidžiau įsižiūrėti – natūralios odos paviršius yra šiurkštesnis ir turi trumpus plaukelius, būdingus verstai odai. Netikroje odoje galite įžiūrėti išsišovusias siūles, kurios atsiranda ją apdorojant specialiu tinkleliu ar medžiaga.
Derėtų palyginti gaminio paviršiaus kvapą. Natūrali oda turi gyvūno kvapo, kai tuo tarpu dirbtinė oda atsiduoda vinilu ir chemija.
Jei šie būdai Jums aiškumo nesuteikė, palankstykite gaminį, jei tai įmanoma. Netikros odos paviršius lankstysis sunkiai ir ties lenkimo vieta suformuos raukšles, tuo tarpu natūrali oda lenkiasi kur kas švelniau, be to, jokių raukšlių nesuformuoja.
Odos svoris taip pat puikiai išduoda dirbtinę odą, kadangi ji yra žymiai lengvesnė už natūralią odą. Karvės oda yra pakankamai sunki, ėriuko šiek tiek lengvesnė, tačiau net ir šiuo atveju dirbtinė oda yra nepalyginamai lengvesnė už natūralią odą.
Kadangi oda yra pralaidi orui, ji sugeria vandenį. Taigi, dar vienas būdas atskirti natūralią odą nuo dirbtinės – užlašinti lašelį vandens, nepaisant to, kad reikėtų vengti natūralios odos kontakto su vandeniu (ant natūralios odos paviršiaus patekus vandeniui, reikia produktą palikti savaime išdžiūti kambario temperatūroje ir jokiu būdu nedžiovinti džiovintuvu ir panašiais prietaisais). Natūrali oda vandens lašelį sugeria vidutiniškai per dešimt sekundžių, tuo tarpu dirbtinė jo nesugeria visiškai ir vanduo nuo jos tiesiog nuslysta. Pabrėžtina, kad natūralios odos paviršius gali būti atsparus vandeniui, todėl gali prireikti panaudoti vieną iš anksčiau išvardintų būdų.
Patariame pasinaudoti minėtais patarimais renkantis produktus universaliose parduotuvėse, kuriose parduodami neaiškių firmų gaminiai ir esate primigtinai tikinami, kad tai – natūralios odos gaminiai. Būkite atsargūs ir rinkitės geriausią!
Komentarai išjungti